« Wróć

Srebrny parasol krajowej izby gospodarczej

GALA KIG W ZAMKU KRÓLEWSKIM

Uroczysta Gala w Zamku Królewskim, która odbyła się 18 lutego br., oficjalnie rozpoczęła obchody jubileuszu 20-lecia Krajowej Izby Gospodarczej. Honorowymi Gośćmi Gali byli m.in. prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP oraz Alessandro Barberis, Prezesa Stowarzyszenia Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych (Eurochambres).

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że gdyby nie działania izb gospodarczych i ich wsparcie, które udzielały polskim przedsiębiorcom od samego początku transformacji, polska gospodarka nie rozwijałaby się tak dynamicznie i nie osiągnęłaby tylu sukcesów – mówił Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres w trakcie Forum nt. „Wykorzystanie potencjałów Unii Europejskiej jako źródeł kreowania wzrostu”.

Wydarzenie, które odbyło się 18 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, zorganizowane zostało z okazji jubileuszu 20-lecia Krajowej Izby Gospodarczej oraz 200-lecia samorządu gospodarczego w Polsce. Honorowym gościem forum był prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który przedstawił strategię działań Unii Europejskiej na najbliższe 10 lat.  Unia nie może pozwolić już sobie na kolejne niepowodzenie reform, co miało miejsce w wypadku Strategii Lizbońskiej –mówił Przewodniczący PE. Jerzy Buzek przedstawił  w KIG 7 punktów, które UE chce zrealizować w ciągu najbliższych 10 lat. Wśród nich są m.in. dalsza budowa wolnego rynku, poprawa zaufania do instytucji finansowych, rozwój społeczeństwa obywatelskiego ograniczanie wydatków, reforma systemów emerytalnych, poprawę infrastruktury transportowej i energetycznej, a także podnoszenie poziomu edukacji. 

Wystąpienie Andrzeja Arendarskiego, Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej, poświęcone było działaniom izb gospodarczych na rzecz rozwoju gospodarczego. W spotkaniu wzięli udział również: Jarosław Pawłowski, Podsekretarz Stanu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Aleksandro Barberis, Prezes Eurochambres oraz Maciej Witucki, Prezes Grupy TP. 

Tego samego dnia wieczorem w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Gala. W trakcie uroczystości, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu gospodarczego, przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele mediów, wręczone zostały nagrody Prezesa KIG – Złote i Srebrne Parasole. 

Statuetki otrzymali: 

prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Złoty Parasol w dowód uznania od Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 20-lecia jej powstania,

Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP –  Złoty Parasol za sprawne kierowanie pracą Sejmu RP w dowód uznania od Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 20-lecia jej powstania,

Alessandro Barberis, Prezes Eurochambres – Złoty Parasol w dowód uznania od Krajowej Izby Gospodarczej z okazji 20-lecia jej powstania,

Kazimierz Pazgan, Prezes Konspol i Wiceprzewodniczący Rady KIG – Srebrny Parasol za wieloletnie prowadzenie firmy rodzinnej, sukcesy w eksporcie oraz umiejętność przeciwstawiania się wahaniom rynku.

Uroczystą Galę 20-lecia KIG uświetnił występ światowej sławy pianisty Adama Makowicza.

Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio PiN, Money.pl, TVP Info.