« Wróć

Regionalna Izba Gospodarcza w Kaliszu i Klaster Spozywczy Południowej Wielkopolski na Festiwalu Profesjonalistów

Podobnie  jak w ubiegłym roku i tym razem Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski na powierzchni 180 metrów kwadratowych zorganizował zintegrowaną ekspozycję firm klastrowych.  

W różnorodnych prezentacjach swoich walorów produkcyjnych z licznymi pokazami i degustacjami uczestniczą: Firma Colian, Firma Nestle, Złoto Polskie- Family Business s.c. , Młyn Niedźwiady, Firma Elena, Bomis Super oraz  Komoda Club Residence.

Stoiska wystawiennicze odwiedzają setki młodzieży, często z rodzicami. Zapoznają się z ofertami pracy, poznają charakter produkcji poszczególnych zakładów. Zdobyta wiedza i informacje zapewne będą  przydatne w wyborze kierunku kształcenia i pracy.

 Największym jednak zainteresowaniem cieszą się pokazy kulinarne oraz liczne, obfite i różnorodne degustacje. Popularnością cieszą się produkty waflowe , słodycze oraz oranżada z Coliana. Kolorowe kisiele, budynie i galaretki oraz dietetyczne kanapki na krakersach są hitem w firmie Nestle Prawdziwe oblężenie odnotowuje stoisko firmy Bomis Super, która oferuje kebaby i sałatki z kebabem. Firma Komoda Club Residence zaprezentowała zautomatyzowana linie do wypieku naleśników z trzema rodzajami farszu. Z rozwagą i refleksją degustowane i poznawane  są produkty Młynu Niedźwiady, który produkuje mąki z  przemiału ciemnych ziaren zbóż jak  na przykład gryka, orkisz oraz produkty mączne i mieszanki do wypieku z nowo uruchomionego młyna bezglutenowego. Owoce  liofilizowane z Eleny (truskawka, wiśnia, jagoda, banan, jabłko a także różnorodne produkty na bazie kolagenum stanowią wartość  suplementu diety i mają ogromne walory prozdrowotne.  Oleje wytwarzane przez firmę Złotopolskie Family Business to także ogromny potencjał prozdrowotny ponieważ zawierają duże ilości kwasów omega 3 bardzo potrzebnych organizmowi człowieka.      Firma Złotopolskie oferuje różnorodne oleje do smażenia z rzepaku, bezpośredniego spożycia, do kanapek i sałatek jak na przykład olej z ostropestu, czarnuszki, pestek dyni, konopi i lnu.

  Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także zintegrowane stoisko firm Regionalnej Izby Gospodarczej, w którym uczestniczyły takie firmy jak: Netland Computers, Firma Sanpol, Firma Elektryk, MasterEdukacja, BNP Paribas Bank, Brewa. Firmy te zaprezentowały także liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży jak np. podłoga interaktywna, schemat bezpiecznego obchodzenia się z instalacjami elektrycznymi, liczne projekty, pokazy i zabawy informatyczne, prezentacje instalacji fotowoltaicznych  a także bankowe  produkty finansowe BNP Paribas.

Firma MasterEdukacja.pl w wydzielonych pomieszczeniach dla licznych grup dzieci i młodzieży zorganizowała warsztaty programowania z wykorzystaniem najnowszych narzędzi przeznaczonych dla dzieci. Roboty JIMU, które zyskały prestiżowy tytuł Zabawka roku 2017 wpisują się w teorie mówiąca, że najlepiej jest uczyć przez zabawę. Należą one do nowoczesnych pomocy dydaktycznych wspierających edukacje opierająca na nauce technologii, inżynierii oraz matematyce.

 

Dodany 05.04.2019

Galeria zdjęć