« Wróć

Prestiżowe wyróżnienie dla firmy BREWA s.c. K.Marczak, M.Borowiak

Miło jest nam poinformować, iż kaliska firma Brewa zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą instalację referencyjną w 2017r. za instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kWp, zrealizowaną w przedsiębiorstwie Ost Sped Sp. z o.o.

Do tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez producenta falowników Fronius zgłosiło się ponad 60 firm z całej Polski.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Cieszymy się, że nasze starania jak najlepszego wykonania prac dla firmy Ost Sped zostały docenione. Wykonana instalacja była dużym wyzwaniem technicznym, gdyż zbudowana jest na różnych dachach i musi ze sobą idealnie współgrać" - mówi Karol Marczak, Lider Działu Technicznego i współwłaściciel firmy Brewa.

Firma Fronius jest globalnym dostawcą inwerterów fotowoltaicznych, a także najczęściej wybieranym w Polsce dostawcą tego elementu systemu fotowoltaicznego. Falowniki często nazywane są „mózgiem” instalacji fotowoltaicznej, dlatego by uzyskać wysokie uzyski energii i zadowolenie z funkcjonowania instalacji kluczowy jest ich odpowiedni dobór.

Zielona rewolucja energetyczna zatacza coraz szersze kręgi. Na koniec 2016 roku mieliśmy w Polsce ponad 17 tys. takich instalacji przyłączonych do wybranej przez konsumenta sieci energetycznej. Tylko w III kwartale 2017 r. w sieci operatora systemu dystrybucyjnego Energa Operator przyłączono ponad 600 mikroinstalacji.

"W tym roku wykonaliśmy zainstalowaliśmy ponad 500kWp, tj. 1800 paneli. Już kilkunastu nowoczesnych przedsiębiorców z regionu kaliskiego podjęło decyzję o produkcji prądu na własne potrzeby celem poprawy swojej konkurencyjności." - dodaje Karol Marczak.

Dodany 03.04.2018

Galeria zdjęć