« Wróć

Intelektualne Śniadanie Biznesowe – 18 wrzesień 2019 r.

 

 

W dniu 18.09.2019 odbyło się pierwsze powakacyjne Intelektualne Śniadanie Biznesowe.

Gospodarzami Śniadania byli Margota i Cezary Suszyńscy właściciele restauracji KOMODA.

Na spotkanie  jak zwykle dopisali nasi członkowie.

Tematami  Śniadania były:

- Rola ubezpieczeń w Zarządzaniu Ryzykiem w Przedsiębiorstwie -  Interesującą prezentację przedstawiła Pani Danuta Kowalik właścicielka firmy  Cut Risk doradztwo & ubezpieczenia z Poznania.

Formy wsparcia w postaci zwolnienia z podatku PIT i CIT dla osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie budowy i modernizacji firmy oraz zakupu wyposażenia inwestycyjnego  - omówiła  Pani Agnieszka Sobieszek  Zastępca Dyrektora ds. Pozyskiwania Inwestora  z  Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Marek Nowacki – Wiceprezes RIG i Prezes PUK S.A. omówił aktualne uwarunkowania organizacyjne i finansowe związane z segregacją i utylizacją odpadów komunalnych.

W kolejnym punkcie zaprezentował się nowy członek Izby-Kancelaria Adwokacka Mateusz Horyza, który przedstawił możliwości  prawnego wsparcia podmiotów gospodarczych w oparciu o jego kancelarię.

Dawid Wojcieszak z Grupy PROQ  zaprezentował film reklamowy  Fabryki Maszyn Spożywczych „SPOMASZ-PLESZEW” S.A. jako ofertę do wykorzystania przez inne podmioty gospodarcze w działalności reklamowo-marketingowej.

Andrzej Spychalski-Dyrektor Generalny RIG przedstawił najbliższe działania i inicjatywy wspierające lokalną przedsiębiorczość w tym:

  • Udział w obradach II Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego w dniu 23.09.2019 r. w Koninie i 25.09.2019 w Poznaniu
  • Organizowane przy udziale Fundacji KIP IV Kaliskie Forum Biznesu w dniu 17.10.2019 r.
  • Organizowane w grupie kapitałowej COLIAN spotkanie podsumowujące działania innowacyjne oraz badawczo-rozwojowe Klastra i firm klastrowych z okazji 10-lecia w dniu 18.10.2019 r.
  • Organizowane z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w kompleksie CALISIA ONE (Hampton by Hilton) w sprawie zwrotnych środków wsparcia finansowego (pożyczki) dla podmiotów gospodarczych z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju  oraz narzędzi wsparcia eksportu w dniu 27.09.2019 r.
    Spotkanie odbyło się jak zwykle w miłej atmosferze i przy pysznym śniadaniu w wykonaniu kucharzy restauracji KOMODA.

Serdecznie zapraszamy na kolejne Intelektualne Śniadania Biznesowe. Będziecie mieli okazję w kuluarowej atmosferze wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać nowe kontakty z innymi firmami!

                                                                                                                                                              

                                                                                                                                         Lidia Secler

 

 

 

 

Dodany 19.09.2019

Galeria zdjęć